חיפוש
  • גלריית אשל

איך מסתכלים עלינו בעולם? על הקשר בין אומנות ישראלית לעולם הגלובאלי

ישנה נטייה לרוב דון באומנות בתוך השיח התרבותי והחברתי כשלמעשה לאומנות קשר הדוק והיסטורי עם העולם הכלכלי ויש לה כוח להניע ולפתח את הכלכלה באופנים מרתקים. האומנות, שלא כמו "סחורה" רגילה יש ערך ומשמעות הנוגעים לעולם הרגש והרוח וכשאלו מגולמים על ידי חומר- מחירי עתק ליצירות האומנות הגדולות לדוגמה, הכוח של האומנות נחשף גם כמניע ומנוע כלכלי.בכמה נמכרה היצירה היקרה ביותר במאה ה 21?

אומנות נאספת, נסחרת נמכרת ונקנית בתוך שווקים ספציפיים שיש להם ערך עצום. אחת הדוגמאות הבולטות ביותר של השנים האחרונות היא מכירתו של יצירת המופת של דה וינצ'י שנמכרה במכירה פומבית בסכום של 450 מיליון דולרים.

כמו כן לצריכת אומנות קשר למגמות כלכליות אחרות בעולם – לדוגמה בולטת, עד לפני כמה שנים אספנות של אומנות הייתה מנת חלקם בעיקר של אירופאים או אמריקאים, אך בשנת 2017 חל גידול בקרב אספנים מאסיה. אם בעבר המקומות שדורגו כמרכזיים בצריכת אומנות היו הבירות האירופאיות וניו יורק כיום מצטרפות אליהן ערים כמו הונג קונג שנגחאי, דרום קוריאה וסינגפור. כל האומנות מצטרפת למגמת ההתחזקות של אסיה בשווקי השוק הגלובאלי והצלחה כלכלית מתרגמת לצריכת אומנות.אומנות ישראלית בתוך שוק האומנות העולמית

תהליכי הגלובליזציה לא פוסחים על ישראל באופן כללי, ועל שוק האומנות הישראלית המקורית בפרט. אמנים ישראלים רבים תופסים מקום של כבוד בפנתיאון האומנות העולמי וניתן למצוא בהם שמות של אומנים עכשויים כמו יעל ברתנא, סיגלית לנדאו, מיכל רובנר עדי נס ויעקב אגם שיצירותיהם נאספות באוספים יוקרתיים פרטיים ובמוזאונים המובילים בעולם. למעשה, ישראל היא מקום חשוב עבור אספני אומנות מחו"ל, דור ותיק של אספני אומנות ישראלים וגם דור חדש וצעיר של אספני אומנות ישראלים שלא מפספסים את החשיבות והמשמעות של השקעה באומנות ישראלית מקורית.היכולת של אומנות ישראלית לפרוח בעולם הגלובאלי תלויה במידה רבה בכוח שהם מקבלים "מבית". העובדה שיש יזמים או אספנים בישראל, שאוספים אמנות ישראלית עכשווית, משפיעה באופן ישיר על הערך שלהם בעולם, ולכן אמן צריך להיות נתמך על-ידי אספנים במקום בו הוא חי ויוצר.

גלריית אשל לאומנות ישראלית קמה מתוך אמונה בערך האומנות הישראלית ויכולת ההשפעה של אמנים ישראלים, צעירים וותיקים כאחד על האומנות העולמית. באוספי הגלריה אמנים ישראליים בינלאומיים מהמצליחים בעולם, לצד אומנים צעירים ואנו פועלים יום יום לקידומם וחיזוקם מבית.

50 צפיות0 תגובות

Contact Us

מנהל הגלריה 

אשר גלי

054-213-6123

שעות פעילות 

ראשון- חמישי: 9:30-19:00

שישי: 9:00-15:00

שבת בתיאום מראש 

יוניצמן 21, תל אביב יפו, מלון מנדרין