חיפוש
  • גלריית אשל

למה מתכוונים כשאומרים אומנות ישראלית עכשווית?

לעיתים ריבוי הזרמים באומנות יוצר בלבול בהגדרות, ואומנות עכשווית מכילה בתוכה לא מעט זרמים, יוצרים וסגנונות. מה שהופך אומנות ל "אומנות עכשווית" הם שני מאפיינים מרכזיים שניתן למצוא אותם בכל היצירות העכשוויות: הראשון והברור מאליו הוא התקופה בה היצירה נולדה ובאומנות עכשווית הכוונה היא בעיקר ליצירות אומנות של שלושת העשורים האחרונים ועל כן יצירות מודרניות של תחילת המאה ה 20 לא יכללו באומנות עכשווית ובדרך כלל יסווגו כאומנות מודרנית.


דוד גרשטיין צ'מפיון רוכב מרוץ אופניים

מאפיין מהותי יותר של אומנות עכשווית הוא אופייה הפלורליסטי של היצירה העכשווית והנטייה לא להגדיר את חוקיה של האומנות, כפי שהיה מקובל בעבר. הפלורליזם בא לידי ביטוי בשילובים ובערבובים של חומרים, סגנונות, מציאות עם דמיון, תרבות פופולארית ותרבות גבוה ופריצת המסגרות הנוקשות יחסית של האומנות הגבוה מבחינת תוכן וטכניקה. כל אלו סיפקו זווית התבוננות חדשה על העולם. עבודותיו של מישה רפפורט לדוגמה מביאות לידי ביטוי את הפלורליזם המאפיין אומנות עכשווית: ניתן למצוא בהן טכניקות ציור ריאליסטיות משולבות ברעיונות ומושגים עכשוויים תוך התייחסות במוטיבים של הציור לשני מרכזי החיים שלו: ישראל ורוסיה.

מישה רפפורט -דמות

מה הקשר בין המדיה וההתפתחויות הטכנולוגיות לאומנות עכשווית?

המדיה, התקשרות והרשתות החברתיות שינוי על פיהן את הצד המסחרי של האמנות בעיקר בשל היכולת לייצר הפצה המונית של יצירות אמנות והגעה של יצירות אלו לקהלים חדשים. קהלים אלו בעבר לא היו חשופים לאומנות ברמה היומיומית וצפייה ביצירת אומנות דרשה הליכה לגלריות, תערוכות ומוזאונים.

בנוסף לכך יוצרים עכשוויים עושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות בכל התחומים מהאומנות הפלסטית, וידאו ארט, פיסול ועוד ובכך שוברים בכל פעם גבולות נוספים ומרחיבים את ההגדרה של אומנות עכשווית גם לתחומים שבעבר נתפסו כשוליים כמו אומנות הפרפורמנס, תיעוד עצמי, או אופנה. כל לדוגמה האמן הישראלי OPHEAR שידוע בסגנון הפופ ארט שלו, משתמש בטכניקת "הנקדה" ההופכת את היצירות שלו לתעתוע כך שלצופה לא ברור האם הוא מתבונן ביצירה ממוחשבת או עבודת יד מדויקת. עבודותיו הן יצירה הנדסית של צורות אינסופיות בהן "טובע" המתבונן.


OPHEAR ART

מי יכול לרכוש אומנות עכשווית?

בעבר אוספי אומנות ורכישת יצירות נתפסה כשייכת לעשירים בלבד, אך האומנות העכשווית הפכה גם את המוסכמה הזאת על פיה. סיבה טובה במיוחד לחפש אמנות ישראלית עכשווית היא שציורים, צילומים ופסלים של אמנים עכשוויים מוצעים ברוב המקרים במחירים אטרקטיביים במיוחד וגם כאלו שלאמנים זוכי פרס ישראל כמו יוסל ברגנר או משה קופפרמן. מי שמחפש אמנות ישראלית עכשווית יוכל כיום להגיע ליצירות מצוינות ולרכוש אותן במחירים סבירים המאפשרים כמעט לכל אדם להפוך לאספן אומנות.

בגלריית אשל לאומנות ישראלית תוכלו למצוא מבחר עצום של עבודות אומנות עכשוויות ישראליות לצד עבודות מודרניות וקלאסיות. אנו מאמינים בזכות של כל אדם ליהנות מעושר האומנות הישראלית ופועלים לקדם את הקרבה בין אנשים לאומנות ישראלית.

239 צפיות0 תגובות

Contact Us

מנהל הגלריה 

אשר גלי

054-213-6123

שעות פעילות 

ראשון- חמישי: 9:30-19:00

שישי: 9:00-15:00

שבת בתיאום מראש 

יוניצמן 21, תל אביב יפו, מלון מנדרין