Artists

אמנים בגלריית אשל

בגלריית אשל אנו מציגים אומנות של מיטב האמנים הישראלים בניהם: מנשה קדישמן.  יוסל ברגנר, יעקב אגם . פיצ'חדזה מאיר. בני לוי. דוד גרשטיין. מרק טולציקין. תמר פוזיילוב. רוני בן שמחון .ליליאן פבלובה. דויד שלוש. קרלוס פרטאגודו. מנואל בורדוניה . מדינה אנריקה. זיידה.  עינב אגני. אילנה גל . נפתלי בו. יוסל ברגנר. ערן שיקין. גרבוז יאיר. ליפשיץ אורי. בלהה שטרפלר. יעל ברקת . משה סנדובסקי. צבר אלישבע. פסקל יהודית .  ועוד...

יוסל ברגנר

יוסל ברגנר  1920-2017, חתן פרס ישראל לשנת 1980,  מגדולי הציירים הישראלים,  נולד באוסטריה, וינה,  ולמד ציור אצל הצייר הירש אלטמן ובאקדמיה לאמנות של הגלריה הלאומית בוויקטוריה-מלבורן. ברגנר עלה לישראל ב 1948 וכבר ב 1956  זכה בפרס דיזנגוף לאמנות. בהמשך הציג בתערוכות יחיד רבות בארץ ובעולם, ואף ייצג את ישראל פעמיים בביאנלה של ונציה (1956, 1958) וביריד האמנות הבינלאומי בבאזל.

 המוטיבים האומנותיים של ברגנר הפכו לסמלים של אמנות היודאיקה והמוטיבים האומנותיים שלו מייצגים את המציאות הארץ-ישראלית - חלוצים ופועלים בשנות ה-50 וה-60 , עולם התיאטרון בשנות ה-70 ועוד. הסגנון שלו שהחל להתהוות בשנות ה 60, פרץ את גבולות האקספרסיוניזם והתרחב לסגנונות סוריאליסטיים מלאי דמיון המשלבים בהם אלמנטים ישראליים. ציוריו עוסקים בין היתר  בשואה, גלות ושיבה.

  ברגנר אייר ספרים רבים מן הקלאסיקות הספרותיות הישראליות, ועיצב תפאורות ותלבושות לתיאטרון. יצירותיו נמצאות במוזאונים ובאוספים רבים וחשובים בארץ ובעולם. גלריית אשל גאה להחזיק עשרות יצירות אומנות מקוריות של ברגנר ולהנציח את מורשתו.

לאו ריי

לאו ריי הוא צייר, פסל, רשם ואמן קליגרפיה. ב-1991 עלה לישראל מוילנה, וכיום הוא חי ויוצר בתל אביב. נמשך מילדות לציור, ולמד מגיל 14 באקדמיה לאומנויות בוילנה. בעל תואר שני בפיזיקה תיאורטית ובאמנות והוראת האמנות מהאקדמיה הלאומית של ליטא. עבודותיו מאופיינות בצבעוניות עזה, חיבורי צבע מקוריים ושילוב טקסטורות ומרקמים לצד רישומי דיו  בשחור לבן. הילדותיות הנשקפת מעבודותיו יוצרת מארג עשיר המערבב שמחה, מסתורין, והומור המשקפת את טבע יצירתו.  ריי מאמין שהאמנות נכנסת ליצירות בדרכים מסתוריות ורק אז היוצר הופך לאמן. "האמנות היא ערך גבוה ורוחני נוסף, שהופך יצירה למרגשת ובלתי נשכחת". עבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות במוזיאונים וגלריות בישראל ובעולם. יצירותיו מצויות באוספים ציבוריים ופרטיים ברחבי העולם, בהם: מוזיאון ישראל שבירושלים, מוזיאון העיר טלשיאי שבליטא, מוזיאון קובנה לספרות ועוד.

מיכאל (מישה) רפפורט

רפופורט נולד בשנת  באלמה אטה בירת קזחסטן. בגיל 15 החל רפפורט לפסל, ולמד בבית הספר לאמנות באלמה אטה. לאחר מכן המשיך לאקדמיה לאמנות בטשקנט.לאחר לימודיו התגייס לצבא האדום ושירת במשך שנה כצייר ופסל צבאי. לאחר שחרורו עסק בעיקר בפיסול מונומנטים וביצע עבודות פיסול ממשלתיות. במקביל לעבודותיו עבור השלטונות המשיך בעבודתו הפרטית כפסל והתחיל לגבש סגנון המייחד אותו.  עם התפרקות ברית המועצות, עלה לישראל ועסק בעיקר בפיסול וציור קונספטואלי. לקראת סוף שנות ה-90 החל להתרחק מהז'אנר המופשט והחל להשתמש באלמנטים של אסתטיקה קלאסית וציור פיגורטיבי. עבודותיו מאופיינות בריאליזם המשולב בתחושת מסתורין וחלום, כמו כן בסמליות ומטאפוריות המובעת דרך מושאי הציור. בציוריו הוא משלב  אלמנטים מן התרבות הרוסית והישראלית המשקפים את המקומות מהם הגיע ואת חוויות חייו במרחבים חברתיים ותרבותיים אלו.  רפפורט מעביר דרך ציוריו את סיפור חייו, והציורים לאחר יצירתם, הופכים חשובים יותר מן הסיפור עצמו. 

Ophear

נולד בישראל ולמד בניו יורק ללמוד הנדסה ומוסיקה. מאז ומתמיד נמשך לאמנות ולמד גם צילום אומנותי ואומנות ויזואלית .משתמש בערבוב של אומנות דיגיטלית וצילום יחד עם ציור על מנת לייצר אומנות חצופה מלאת תעוזה, תשוקה וצבע. הסגנון האומנותי שלו משתייך לזרם הפופ ארט והוא יוצר פסיפס עז של צבעים, דמויות וטקסטורות הגורמות למתבונן כמעט להיות מהופנט בתוך "אפקט המנדלה" שהוא יוצר באומנות הויזואלית שלו. עם רקע בהנדסה, מוסיקה ואומנות הוא מצליח לשלב בין תעתוע למציאות, בין טכניקה לשבירת גבולות ומצליח לייצר אומנות המייצגת את מורכבות החיים דרך דימויים יומיומיים מוכרים שניתן להזדהות עמם. OPHEAR הוא יוצר ייחודי המזמין את הצופה להכיר את אמנותו הקוראת תיגר על הנחות יסוד טבעיות תוך דיון מתמיד באסתטיקה, יופי ומהותה של האומנות עבור המתבונן.

מנשה קדישמן 

מנשה קדישמן (1932-2015), חתן פרס ישראל, צייר ופסל ישראלי, הוא אחד מסמליה המוכרים של האומנות הישראלית. דיוקנאות הכבשים שנולדו בעקבות עבודתו כרועה צאן, הפכו לאייקון ישראלי וסימן הכר לסגנונו האומנותי, כמו כן גם פסליו המפורסמים "התרוממות" ו "עקדת יצחק" הממוקמים ברחבת "הבימה"  ומוזאון תל אביב. עבודותיו מתאפיינות בצבעוניות עזה המשתלבת בנושאים המאפיינים את יצירותיו: ארץ ישראל, נוף וטבע, והקשר שלהם ושלו לסיפורי התנ"ך. עבודותיו של קדישמן הוצגו בבייאנלות, מוזאונים וגלריות ברחבי העולם.