Artists

אמנים בגלריית אשל

בגלריית אשל אנו מציגים אומנות של מיטב האמנים הישראלים בניהם: מנשה קדישמן.  יוסל ברגנר, יעקב אגם . פיצ'חדזה מאיר. בני לוי. דוד גרשטיין. מרק טולציקין. תמר פוזיילוב. רוני בן שמחון .ליליאן פבלובה. דויד שלוש. קרלוס פרטאגודו. מנואל בורדוניה . מדינה אנריקה. זיידה.  עינב אגני. אילנה גל . נפתלי בו. יוסל ברגנר. ערן שיקין. גרבוז יאיר. ליפשיץ אורי. בלהה שטרפלר. יעל ברקת . משה סנדובסקי. צבר אלישבע. פסקל יהודית .  ועוד...

יוסל ברגנר

יוסל ברגנר  1920-2017, חתן פרס ישראל לשנת 1980,  מגדולי הציירים הישראלים,  נולד באוסטריה, וינה,  ולמד ציור אצל הצייר הירש אלטמן ובאקדמיה לאמנות של הגלריה הלאומית בוויקטוריה-מלבורן. ברגנר עלה לישראל ב 1948 וכבר ב 1956  זכה בפרס דיזנגוף לאמנות. בהמשך הציג בתערוכות יחיד רבות בארץ ובעולם, ואף ייצג את ישראל פעמיים בביאנלה של ונציה (1956, 1958) וביריד האמנות הבינלאומי בבאזל.

 המוטיבים האומנותיים של ברגנר הפכו לסמלים של אמנות היודאיקה והמוטיבים האומנותיים שלו מייצגים את המציאות הארץ-ישראלית - חלוצים ופועלים בשנות ה-50 וה-60 , עולם התיאטרון בשנות ה-70 ועוד. הסגנון שלו שהחל להתהוות בשנות ה 60, פרץ את גבולות האקספרסיוניזם והתרחב לסגנונות סוריאליסטיים מלאי דמיון המשלבים בהם אלמנטים ישראליים. ציוריו עוסקים בין היתר  בשואה, גלות ושיבה.

  ברגנר אייר ספרים רבים מן הקלאסיקות הספרותיות הישראליות, ועיצב תפאורות ותלבושות לתיאטרון. יצירותיו נמצאות במוזאונים ובאוספים רבים וחשובים בארץ ובעולם. גלריית אשל גאה להחזיק עשרות יצירות אומנות מקוריות של ברגנר ולהנציח את מורשתו.

לאו ריי

לאו ריי הוא צייר, פסל, רשם ואמן קליגרפיה. ב-1991 עלה לישראל מוילנה, וכיום הוא חי ויוצר בתל אביב. נמשך מילדות לציור, ולמד מגיל 14 באקדמיה לאומנויות בוילנה. בעל תואר שני בפיזיקה תיאורטית ובאמנות והוראת האמנות מהאקדמיה הלאומית של ליטא. עבודותיו מאופיינות בצבעוניות עזה, חיבורי צבע מקוריים ושילוב טקסטורות ומרקמים לצד רישומי דיו  בשחור לבן. הילדותיות הנשקפת מעבודותיו יוצרת מארג עשיר המערבב שמחה, מסתורין, והומור המשקפת את טבע יצירתו.  ריי מאמין שהאמנות נכנסת ליצירות בדרכים מסתוריות ורק אז היוצר הופך לאמן. "האמנות היא ערך גבוה ורוחני נוסף, שהופך יצירה למרגשת ובלתי נשכחת". עבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות במוזיאונים וגלריות בישראל ובעולם. יצירותיו מצויות באוספים ציבוריים ופרטיים ברחבי העולם, בהם: מוזיאון ישראל שבירושלים, מוזיאון העיר טלשיאי שבליטא, מוזיאון קובנה לספרות ועוד.

מיכאל (מישה) רפפורט

רפופורט נולד בשנת  באלמה אטה בירת קזחסטן. בגיל 15 החל רפפורט לפסל, ולמד בבית הספר לאמנות באלמה אטה. לאחר מכן המשיך לאקדמיה לאמנות בטשקנט.לאחר לימודיו התגייס לצבא האדום ושירת במשך שנה כצייר ופסל צבאי. לאחר שחרורו עסק בעיקר בפיסול מונומנטים וביצע עבודות פיסול ממשלתיות. במקביל לעבודותיו עבור השלטונות המשיך בעבודתו הפרטית כפסל והתחיל לגבש סגנון המייחד אותו.  עם התפרקות ברית המועצות, עלה לישראל ועסק בעיקר בפיסול וציור קונספטואלי. לקראת סוף שנות ה-90 החל להתרחק מהז'אנר המופשט והחל להשתמש באלמנטים של אסתטיקה קלאסית וציור פיגורטיבי. עבודותיו מאופיינות בריאליזם המשולב בתחושת מסתורין וחלום, כמו כן בסמליות ומטאפוריות המובעת דרך מושאי הציור. בציוריו הוא משלב  אלמנטים מן התרבות הרוסית והישראלית המשקפים את המקומות מהם הגיע ואת חוויות חייו במרחבים חברתיים ותרבותיים אלו.  רפפורט מעביר דרך ציוריו את סיפור חייו, והציורים לאחר יצירתם, הופכים חשובים יותר מן הסיפור עצמו. 

Ophear

נולד בישראל ולמד בניו יורק ללמוד הנדסה ומוסיקה. מאז ומתמיד נמשך לאמנות ולמד גם צילום אומנותי ואומנות ויזואלית .משתמש בערבוב של אומנות דיגיטלית וצילום יחד עם ציור על מנת לייצר אומנות חצופה מלאת תעוזה, תשוקה וצבע. הסגנון האומנותי שלו משתייך לזרם הפופ ארט והוא יוצר פסיפס עז של צבעים, דמויות וטקסטורות הגורמות למתבונן כמעט להיות מהופנט בתוך "אפקט המנדלה" שהוא יוצר באומנות הויזואלית שלו. עם רקע בהנדסה, מוסיקה ואומנות הוא מצליח לשלב בין תעתוע למציאות, בין טכניקה לשבירת גבולות ומצליח לייצר אומנות המייצגת את מורכבות החיים דרך דימויים יומיומיים מוכרים שניתן להזדהות עמם. OPHEAR הוא יוצר ייחודי המזמין את הצופה להכיר את אמנותו הקוראת תיגר על הנחות יסוד טבעיות תוך דיון מתמיד באסתטיקה, יופי ומהותה של האומנות עבור המתבונן.

מנשה קדישמן 

מנשה קדישמן (1932-2015), חתן פרס ישראל, צייר ופסל ישראלי, הוא אחד מסמליה המוכרים של האומנות הישראלית. דיוקנאות הכבשים שנולדו בעקבות עבודתו כרועה צאן, הפכו לאייקון ישראלי וסימן הכר לסגנונו האומנותי, כמו כן גם פסליו המפורסמים "התרוממות" ו "עקדת יצחק" הממוקמים ברחבת "הבימה"  ומוזאון תל אביב. עבודותיו מתאפיינות בצבעוניות עזה המשתלבת בנושאים המאפיינים את יצירותיו: ארץ ישראל, נוף וטבע, והקשר שלהם ושלו לסיפורי התנ"ך. עבודותיו של קדישמן הוצגו בבייאנלות, מוזאונים וגלריות ברחבי העולם.

דויד גרשטיין 

דוד  גרשטיין הוא אמן ישראלי שיצירותיו נעות על התפר שבין ציור ופיסול ומאופיינות בטכניקות חיתוך לייזר ייחודיות . את דרכו הוא החל כאמן פיגורטיבי וכמאייר ספרי ילדים ואף זכה בפרס מוזיאון ישראל לאיור. סגנונו של גרשטיין משתייך לפוסט-פופ ארט, ומתאפיין בציור בצבעים עזים על מתכת רב שכבתית. פסלי החוצות שלו המוצבים במקומות מרכזיים בעולם "מתקשרים" עם הצופה בקלות ועוסקים בתחומי היומיום: רכיבה עם אופניים, ריצה, ריקוד, ובעלי חיים. יצירותיו הוצגו במוזיאונים בישראל, ומוצגות כיום ברחבי העולם במקומות ציבוריים ובגלריות שונות.

ערן שיקין 

ערן שקין נולד בתל אביב 1962, צייר ופסל. בשנת 1980 סיים את לימודיו ב"ויצ"ו צרפת" בתלֿ אביב, ולמד תולדות האמנות באוניברסיטת תל-אביב. בשנת 1984 החל את לימודיו בבית-ספר לאמנויות "בוזאר" בפריז. ציוריו מאופיינים בטקסטורה שכבתית של גווני צבעים מונו-כרומטים וצבעי מתכת  וחלודה, ואהבתו לחומרים מגוונים וטכניקות עבודה שונות ניכרת בעבודותיו. עבודותיו מוצגות במוזאונים וגלריות בישראל ובעולם ובינהם בניו יורק, בוסטון וושינגטון.בניגוד לאופן עבודתו בציור, פועל שקין בכל הקשור לפסליו בצורה מדויקת. עבודת הפיסול במקרים אלו הינה ע"פ סקיצות מדויקות כל כך, שלעיתים נראה כי בכך הסתיימה עבודת היצירה. פסליו אינם מותירים חופש ומרווח רב, הם ממוקדים ומהווים ביטוי למה שהוא ראה בפריזמה האישית שלו.

משה רוזנטליס

משה רוזנטליס (1922 - 2008) היה צייר ישראלי, התפרסם לראשונה בזכות עבודת הדיפלומה שלו באקדמיה לאומנות בווילנה ב-1950, המציגה שחרור אסירים פוליטיים מבית הכלא בקאונס ומוצגת באוסף המוזיאון הלאומי הליטאי. רוזנטליס נודע בצבעוניות יצירותיו וברבגוניות של טכניקות היצירה שלו בשנים 1980-1978 צייר את סדרת הציורים הנודעת "קורות עם ישראל", הסדרה הגדולה ביותר בהיקפה שצוירה אי פעם על קורות העם היהודי. עם השנים עזב רוזנטליס את הריאליזם האובייקטיבי ושם דגש על ביטוי אישי דרך האומנות באמצעות צבע, אור, צורות גיאומטריות וחשיבה מופשטת. עבודותיו הוצגו בגלריות ומוזאונים בשיראל וברחבי העולם.

שושי חייט

שושי חייט (1947-2011), ציירת, פסלת, משוררת וסופרת, נולדה ברומניה. בשנת 1950 עלתה לארץ. נישאה בשנת 1964 לצייר יעקב חייט. בשנים 1961-1964 למדה אומנות בויצו, צרפת ובשנים 1984-1986  למדה פיסול במכון לאומנות בבת ים. היא הייתה חברת אגודת הציירים והפסלים בתל אביב. האמנית ידועה בשם "ציירת הלייצנים" כיוון ויצירות רבות שלה עטו מסכות. נהגה להביע ביצירותיה המון הבעות אנושיות ורגשיות. האומנות של חייט מאופיינת בסימטריה, שקט, סמכותיות ושלוות צבע ששמרו מפני רקמת המציאות הקשה. חייט השתמשה בדמות הליצן כדי להמחיש את צורך האדם להסתתר מאחורי מסכות כדי להתאים את עצמו לסביבתו. 

היא ערכה מספר רב של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, ותערוכות בחו"ל (מקסיקוסיטי, וברלין "ניוקלן"). 

שושי חייט זכתה בפרס לאומנות בבת ים בשנת 1984 ובפרס ספרותי של קרן תרבות ע"ש ינקולוביץ- חיפה בשנת 1994. 

.האמנית הלכה לעולמה בגיל 64, באפריל 2011 בעקבות מחלה.

Our Services

השכרת יצירות

אומנות

אירועי קונספט בגלריה 

קניית יצירות

מאמנים

התאמת אומנות

למשרד ולבית

מכירת יצירות

אומנות מקוריות

קניה חוזרת / החלפה

רינה מימון

נולדה בתל אביב ב-1989, בתו של הצייר יצחק מימון, גדלה בסטודיו, בין צבעים ומכחולים. רינה המציאה אופי ייחודי ליצירותיה, בעל אופי קומי בהשראת הסגנון השובב של אמני הפופ ארט. יצירותיה של רינה מימון צבעוניות, בעלות קווי דמיון אחידים, היא מתרגמת סיטואציות אנושיות לציורים, דרכם משקפת ומבקרת את החברה העכשווית שלנו.

רינה מימון הינה אמנית צעירה, אך כבר בעלת מספר הישגים בתחום האומנות, והתערוכות באירופה ובארצות הברית.

יעקב אגם

נולד ב- 1928 בראשון לציון, אביו היה רב, ובילדותו למד ב"חדר". נחשף לאומנות לראשונה בבית הספר בצלאל בירושלים, למד אומנות במערב אירופה. יצירותיו של יעקב אגם זכו לפרסים והכרה בינלאומית , יצירותיו מתאפיינות בתנועה ומראות שונים מזוויות שונות. אגם הושפע רבות מתפיסות מיסטיות ביהדות. בראשון לציון נמצא מוזיאון אגם לאמנות, המוקדש ליצירתו של יעקב אגם. יוזמה משותפת של עיריית ראשון לציון והאמן המוכר, במוזאון מוצגות יצירות פורצות דרך משישה עשורים של עשייה בינלאומית. משנות ה-50 אגם כבר אינו מתגורר בארץ, אלא חי בצרפת.

Contact Us

מנהל הגלריה 

אשר גלי

054-213-6123

שעות פעילות 

ראשון- חמישי: 9:30-19:00

שישי: 9:00-15:00

שבת בתיאום מראש 

יוניצמן 21, תל אביב יפו, מלון מנדרין